Światłem malowane zakątki Suwalszczyzny
Menu »

Home

 • Nie krajobraz. (Ludzie)
  Krajobrazu dość teraz czas na zupełnie inny temat a mianowicie portret i testy 85-tki. Wczorajsze popołudnie spędzone w miłym i sympatycznym gronie, a w roli modelki oczywiście sympatyczna Karolina.
 • Popołudniowy plener. (Suwalszczyzna, SPK)
  Wczorajszy popołudniowy plener z okolic Suwalszczyzny spędziłem w miłym w doborowym towarzystwie. Poznałem kilka ciekawych miejsc, jak zwykle motywem przewodnim w moim wykonaniu jest krajobraz z naszych przepięknych okolic.
 • Suwałki Blues Festival 2014.
  VII edycja Suwałki Blues Festival 2014 (10-12 lipca) zbliża się wielkimi krokami. Znanych jest już sporo gwiazd, które w tym roku zagrają na suwalskich scenach, organizatorzy zdradzili następne zespoły festiwalu. Oprócz tych ujawnionych wcześniej: EARL THOMAS & THE ROYAL GUARD (USA/UK), NIKKI HILL (USA), ROB TOGNONI BAND (AU/PL) oraz Puchowski Beat & Dunn (PL/USA), Niki Buzz (USA) & Dr Blues & Soul Revision (PL), Carvin Jones Band (USA), The Big Nose Attack (GR) i Caravan Blues Band (NO), na scenie pojawią się również BEN POOLE BAND (UK), BLUES TIME SHAKERS (FR). Suwałki Blues Festival to trzy dni grania bluesa, wykonawcy z całego świata, uznane gwiazdy i nowe brzmienia – to właśnie czyni SBF największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Wstęp na koncerty plenerowe i koncerty towarzyszące – bezpłatny.
 • Zdjęcia przywołują wspomnienia. (Wigierski Park Narodowy)
  Poproszono mnie w dniu dzisiejszym abym przekazał zdjęcie "Wigry skąpane złotem 6" i jeszcze jedno z tej serii "Wigry skąpane złotem" znajdujące sie w katalogu Wigierski Park Narodowy w prywatne ręce, bo przywołuję miłe wspomnienia z Suwalszczyzny i będą zdobić w dużym rozmiarze wnętrze salonu. Zgodziłem się pod warunkiem, że ta osoba przekaże fundacji zajmującej się porzuconymi chorymi dziećmi dobrowolny datek, i tak się stało. Jedni mają wspaniały widok przywołujący miłe chwile, a biedne schorowane porzucone dzieci niewielka pomoc.
 • Urlopowe Startrailsy. (Startrails)
  Prognozy meteo sprawdziły się, nie wypadało by takiej okazji zmarnować. Dzisiejsza noc spędziłem z dala od cywilizacji pod płaszczem gwiazd, widok niesamowity, zachodzący księżyc pomógł mi trochę doświetlić pierwszy plan. Na trawie błyszczały kryształki wody, w oddali słychać było odgłosy chyba mordowanego kota, aż mi po plecach ciarki chodzi, w pewnej chwili miałem wiać do samochodu. A statyw i aparat jak zwykle wylądował w trawie i rejestrował kolejne klatki. Dla tak chwil i widoków warto nie przespać nocy i poczuć odrobinę strachu.
 • Czas urlopu. (Startrails)
  Urlop, czas na wszystko, na leniuchowanie, na zaległe porządki, czas na zwiedzanie rowerem SPKu i czas na plenerki fotograficzne :). Dzisiejsza noc według meteo zapowiada się prawie bezchmurnie, w dzień na wycieczce rowerowej wypatrzyłem ciekawe miejsce na kolejną nocną, gwiezdną wirówkę, więc wypadało by pomysł zrealizować. Na razie wrzucam marcowy kadr z Dowspudy, z Pałacu Paca w innej odsłonie.
 • Kolejny Startrails. (Startrails)
  Na granicy miasta Suwałk a dokładnie ul.Bakałarzewska stoi pomnik ufundowany w 2004 r. przez Suwalczan Powstańcom Styczniowym 1863 Roku. Szybka wstępna nocna ocena tego miejsca wypadła pozytywnie i statyw z puszka wylądował przy pomniku, w godz 23.30 - 1:00 co zobaczył to przedstawia zdjęcie "Startrails dla Powstańców Styczniowych".
 • Świąteczne i wiosenne plenery cd. (Suwalszczyzna, Wigry)
  Kolejne zdjęcia z świątecznych podróży po zakątkach Suwalszczyzny.