Światłem malowane zakątki Suwalszczyzny
Menu »

Home

 • Wigry na światecznie.
  Świąteczny poranny plenerek w Starym Folwarku nad Wigrami, rewelacji nie było, a na mgłę nie liczyłem, aura pogodowa na to nie wskazywała. Brakowało mi jednej małej rzeczy aby czas i miejsce nabrało magicznego świętecznego charakteru. :)
 • WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
  ŻYCZĘ WSZYSTKIM, ZDROWYCH, WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZONYCH W MIŁEJ RODZINNEJ ATMOSFERZE. :)
 • Letnie Irenki II. (Fotografia IR)
  Nadrabiam zaległości. Tym razem trzy letnie fotografie w technice podczerwieni(IR) zalegające na twardzielu. Pierwsza zrobiona na cmentarzu Prawosławnym w Suwałkach a dwie pozostałe wykonane na cmentarzu żołnierzy Radzieckich mieszczącym się na obrzeżach granicy miasta Suwałk.
 • Letnie Irenki. (Fotografia IR)
  Przeglądając archiwum na twardzielu znalazłem kilka ciekawych fotografii zalewu Arkadia wykonanych w technice podczerwieni w roku 2011 w lipcu. Aż miło popatrzeć na letni krajobraz w szacie zimowej. Ale podczerwień tak ma, chlorofil zawarty w roślinach, liściach drzew i tp. bardzo dobrze odbija promieniowanie podczerwone. Ustawiając odpowiednio balans bieli i nakręcając na obiektyw filtr IR otrzymujemy taki właśnie efekt. :)
 • Mglisto, szaro... (Suwalszczyzna)
  Mglisto, szaro i ponuro, jesień nas na dobre otuliła swą półprzezroczystą szatą, już nie grzeje ciepłe słońce, kwiat nie zakwita. :( Dziad mróz wnet nas przywita.
 • 10 Listopada. (Inne)
  Od dawna czekałem na taką okazję jak dzisiejszy wieczór, by zrealizować kilka ciekawych pomysłów z użyciem palnika (lampy błyskowej). Nic nie zapowiadało, że dziś właśnie to nastąpi a ja udam się na cmentarz przy ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach o godz. 21:00, decyzję podjąłem w przeciągu kilku minut. Atmosfera, widok i sceneria w takim mglistym miejscu nocą nadała niesamowity specyficzny charakter tego miejsca, nie wspomnę o przeżyciach jakich można doświadczyć będąc tam samemu, tego się nie da opisać, to trzeba odczuć na własnej skórze. :)
 • 1 Listopada. (Suwalszczyzna)
  Wszystkich Świętych to dzień pełen zadumy i uniesień. Pełen refleksji, czasem nawet smutku. Każdy z nas tęskni za osobą, która była nam bliska. Tego dnia przychodzimy na cmentarz, zapalamy znicze, tęsknimy i modlimy się. To właśnie temu służy ten dzień. Aby w biegu codzienności zatrzymać się i pomyśleć o tych, których mieliśmy obok siebie.
 • Zapomniany letni plener
  Jesień i jej barwy już na dobre zadomowiły się w naszym regionie, miło wspominamy uroki lata. Szperajać na twardzielu znalazłem zapomniany letni lipcowy wieczorny plener z okolic Czarnakowizny a dokładnie jez. Okminek, i tradycyjnie kilka kadrów z tego plenerku.:)