Światłem malowane zakątki Suwalszczyzny
Menu »

Home

 • Oczyszczalnia Ścieków w Suwałkach.
  Nasza Oczyszczalnia Ścieków przyjmuje ścieki z całego miasta, w skomplikowanym procesie technologicznym usuwa się ze ścieków zanieczyszczenia i osady oraz substancje w nich rozpuszczone, koloidy i zawiesiny. Tak przetworzone ścieki do postaci zwykłej czystej wody zrzucane są kanałem do Czarnej Hańczy.
 • Wigry na światecznie.
  Świąteczny poranny plenerek w Starym Folwarku nad Wigrami, rewelacji nie było, a na mgłę nie liczyłem, aura pogodowa na to nie wskazywała. Brakowało mi jednej małej rzeczy aby czas i miejsce nabrało magicznego świętecznego charakteru. :)
 • WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
  ŻYCZĘ WSZYSTKIM, ZDROWYCH, WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZONYCH W MIŁEJ RODZINNEJ ATMOSFERZE. :)
 • Letnie Irenki II. (Fotografia IR)
  Nadrabiam zaległości. Tym razem trzy letnie fotografie w technice podczerwieni(IR) zalegające na twardzielu. Pierwsza zrobiona na cmentarzu Prawosławnym w Suwałkach a dwie pozostałe wykonane na cmentarzu żołnierzy Radzieckich mieszczącym się na obrzeżach granicy miasta Suwałk.
 • Letnie Irenki. (Fotografia IR)
  Przeglądając archiwum na twardzielu znalazłem kilka ciekawych fotografii zalewu Arkadia wykonanych w technice podczerwieni w roku 2011 w lipcu. Aż miło popatrzeć na letni krajobraz w szacie zimowej. Ale podczerwień tak ma, chlorofil zawarty w roślinach, liściach drzew i tp. bardzo dobrze odbija promieniowanie podczerwone. Ustawiając odpowiednio balans bieli i nakręcając na obiektyw filtr IR otrzymujemy taki właśnie efekt. :)